EfCCNa 10. kongress

"Eiropas Intensīvās terapijas māsu asociāciju federācija (EfCCNa-European federation of Critical Care Nursing associations), dibināta 1999. gadā, ir Eiropas līmeņa organizācija, kas apvieno intensīvās terapijas māsu asociācijas no dažādām valstīm. Tā pašlaik sastāv no 34 nacionālajām asociācijām, pārstāvot vairāk nekā 25 000 intensīvās terapijas māsu. Federācijas misija ir uzlabot kritiski slimu pacientu un viņu ģimeņu aprūpi, veicinot vienotību un sadarbību starp dažādām nacionālajām asociācijām. EfCCNa ir platforma, kurā māsas var dalīties ar zināšanām, attīstīt izglītību, praksi un veicināt pētniecību intensīvās terapijas jomā.
Kopš 2024. gada aprīļa Anestēzijas, intensīvās un neatliekamās aprūpes māsu apvienība ir kļuvušas par EfCCNa pilntiesīgām biedrēm, tādējādi pievienojoties plašam Eiropas kopienas tīklam, kas veicina intensīvās terapijas attīstību un profesionālo sadarbību starp valstīm. Šī dalība nodrošina Latvijas intensīvās terapijas māsām piekļuvi starptautiskām zināšanām, pētniecības resursiem un apmaiņas iespējām.

EfCCNa piedāvā intensīvās terapijas māsām iespēju piedalīties apmaiņas programmās, kas ļauj gūt starptautisku pieredzi un mācīties no labākajām praksēm Eiropā. Šīs programmas veicina profesionālo izaugsmi, dodot iespēju māsām izpētīt jaunas aprūpes metodes un inovācijas, kuras pēc tam var īstenot arī savās valstīs. Dalība EfCCNa ļauj Latvijas intensīvās terapijas māsām aktīvi piedalīties šajās programmās un izmantot federācijas starptautiskos resursus, lai uzlabotu aprūpes kvalitāti Latvijā. Lai uzzinātu vairāk par apmaiņas programmu, aicinām apmeklēt federācijas oficiālo mājaslapu: https://www.efccna.org/education/exchange-programme

EfCCNa arī atbalsta Critical Care Doctoral European Nursing Group (Critical Care DEN), kas apvieno doktorantūras līmeņa pētniekus intensīvās terapijas jomā visā Eiropā. Šīs grupas mērķis ir veicināt sadarbību starp doktorantūras līmeņa pētniekiem-māsām, piedāvājot iespēju dalīties ar pētījumiem, saņemt atsauksmes, attīstīt pētniecības prasmes un veidot kopīgus pētījumus.
Grupa aicina pievienoties māsas, kuras ir doktorantūras programmās vai tās pabeigušas (PhD, DPhil, DNS u.tml.). Interesentiem lūgums sūtīt savu vārdu, kvalifikāciju, darba vietu, valsti un e-pasta adresi EfCCNa padomes loceklei Džūlijai Benbenishti uz e-pastu: juliebenben(at)gmail.com (lūdzu, aizstājiet "(at)" ar "@").

CCDEN piedāvā grantus un finansēšanas iespējas, kas paredzētas, lai atbalstītu intensīvās terapijas māsu profesionālo attīstību, pētījumus un starptautisku pieredzes apmaiņu. Šie granti palīdz intensīvās terapijas māsām piedalīties starptautiskās konferencēs, piemēram, EfCCNa kongresā, un iesaistīties apmaiņas programmās, kas veicina zināšanu apmaiņu un labākās prakses ieviešanu. Lai pieteiktos grantam, interesenti parasti sagatavo pieteikumu, kurā jānorāda projekts vai izglītības plāns, kam nepieciešams atbalsts.
Granta iespējas CCDEN ietvaros ir pieejamas federācijas biedrēm, tādēļ Latvijas intensīvās terapijas māsām, kas ir daļa no EfCCNa, ir iespēja pieteikties uz šiem resursiem, lai uzlabotu savas zināšanas un dalītos ar iegūto pieredzi Latvijā.
Lai uzzinātu vairāk par pētniecību, aicinām apmeklēt oficiālo mājaslapu: https://www.efccna.org/nursing-research/cc-doctoral-european-nurses-group

No 2025. gada 12. līdz 15. martam Boloņā, Itālijā, norisināsies EfCCNa 10. kongress. Šī gada kongresa tēma ir "Virzība uz nākotni – ilgtspējas nodrošināšana intensīvās terapijas nodaļās", kas uzsver nepieciešamību rast risinājumus ilgtspējas jautājumiem intensīvajā aprūpē. Kongresa programma aptvers plašu tēmu loku, ietverot intensīvās terapijas praksi, izglītību, pētniecību un jaunas pieejas, kas varētu veicināt ilgtspējīgu un efektīvu pacientu aprūpi.
Praktiskā informācija par kongresu
Norises datumi: 2025. gada 12.–15. marts
Vieta: Boloņa, Itālija

Reģistrācija: Reģistrācija sākas 2024. gada novembrī. Agrās reģistrācijas termiņš ir 2025. gada 31. janvāris, un regulārās reģistrācijas termiņš ir 2025. gada 1. marts.
Latvijas pārstāvji kongresā dalīsies ar saviem pētījumiem un pieredzi, stiprinot Latvijas sadarbību ar starptautisko intensīvās terapijas kopienu un uzlabojot aprūpes praksi Latvijā.

Lai uzzinātu vairāk par kongresu, aicinām apmeklēt federācijas oficiālo mājaslapu: https://www.efccna.org/congress-in-2025

Ja jums ir jautājumi vai nepieciešama papildu informācija par EfCCNa iniciatīvām, apmaiņas programmām vai kongresu, lūdzu, sazinieties ar Latvijas EfCCNa pārstāvi Olgu Cereļu-Boltunovu. "